مراسم تقدير از كادر بهداشت و درمان جزيره كيش به مناسبت هفته سلامت

  • 1401/02/21
  • 17:12:54
  • 1584

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومي بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش،مهدی کشاورز رئيس هيئت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش به مناسبت فرا رسیدن هفته سلامت در مراسمی با تقدیر از کارکنان حوزه درمان و سلامت کیش که شامگاه سه شنبه 20 اردیبهشت در بیمارستان کیش برگزار شد؛ ساماندهی و ایجاد نظم را تحولی در حوزه درمان و افزایش بهره وری با استفاده از منابع موجود، عنوان کرد.

کشاورز با بیان این که در سه سال گذشته کشور با محدودیت های ناشی از گسترش شيوع بیماری کرونا مواجه شده بود، اظهار داشت: کادر درمان و سلامت کیش با تلاش های شبانه روزی خود در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه با غیرت مثال زدنی برای مقابله و پیشگیری از گسترش شيوع بيماري کرونا ایستادگی کردند.

وی با ابراز خرسندی از حضور فعال کادر درمان و سلامت کیش برای حفظ و ارتقای سلامت مردم این منطقه، عنوان کرد: فعالیت های کادر درمان و سلامت کیش، این منطقه را به عنوان الگویی موفق در حوزه سلامت در سطح کشور مطرح کرده است از این رو باید از تلاش بی وقفه مدافعان سلامت قدردانی کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، افزود: طی مذاکراتی با رییس بیمارستان و رییس مرکز توسعه سلامت کیش در خصوص نحوه عملکرد حوزه سلامت و درمان و همچنین نقش مهم کادر درمان در جزیره گام های موثری خواهیم برداشت.

کشاورز با اشاره به این که کارکنان این حوزه با مشکلات عدیده ای از جمله “مسکن، گرانی، حقوق” مواجه هستند گفت: مشکلات به صورت اپیدمی در کیش وجود داشته و سعی بر این داریم تا با همکاری یکدیگر مشکلات را مرتفع و فعالیت ها را به صورت عملیاتی و علمی انجام دهیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به این که تصور بر این نباشد که تنها باید بودجه ای برای این امر در نظر گرفت، بلکه گاهی ساماندهی و ایجاد نظم سبب تحول مطلوب خواهد شد و با استفاده بهینه از منابع، بهره وری افزایش خواهد یافت.

در اين مراسم دكتر مصطفي نادعلي نژاد رئيس بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش نيز با اشاره به اهتمام حوزه درمان و بهداشت جزيره كه در كنترل و پيشگيري از گسترش شيوع بيماري كرونا نقش بسزايي را ايفا كرده است، گفت: تریاژ دولایه از جمله اقداماتی بود که برای نخستين بار در کیش اجرا شد.

نادعلي نژاد در ادامه سخنان خود تصريح كرد: جداسازی بیماران مبتلا به عفونت‌تنفسی و همچنین بخش درمانگاه عفونی و کرونا نیز از همان ابتدای مسیر ورود به بیمارستان در راستاي ايجاد اطمينان خاطر از مراجعه اقشار مختلف مردم به بيمارستان مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان این که افزايش تخت هاي بستری در زمان پاندمي كرونا به ظرفیت بیمارستان اضافه شد، اظهار داشت: بخش‌های بیمارستان صحرایی با نگرش دانشگاه و با همت مرکز توسعه سلامت، راه اندازي شد که خوشبختانه مورداستفاده قرار نگرفت و این بخش به عنوان "مرکز دائمي پشتیبان و مديريت بحران" بیمارستان كيش در زمان بحران هاي احتمالي آماده ارئه خدمات است.

نادعلی نژاد براي نخستين بار در استان از تامین دستگاه پی‌سی‌آر در جزیره کیش همزمان با شیوع ویروس کرونا و همچنین حمایت بخش خصوصی اشاره کرد و از معاونت توسعه ومدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، که عهده‌دار سمت ریاست هیئت‌امنای بیمارستان نیز می‌باشد، درخواست کرد: روند تامین دستگاه‌های مورد نياز  بیمارستان از جمله سی آرم و دستگاه ماموگرافي تسريع و عملياتی شود.

در اين مراسم مهدی کشاورز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، محبوبه حقیقی دبیر شورای راهبردی سلامت شورایعالی مناطق آزاد و جمعی از معاونان و مدیران سازمان‌، حضور داشتند.

 

آخرین خبرهای بیمارستان

انتصاب خانم مرجان روحانی فر به عنوان مدیر داخلی کلینیك 1402/07/05
انتصاب آقای دکتر سیدعلی هاشمی به عنوان معاون درمان بیمارستان کیش 1402/07/05
انتصاب جناب آقای دکتر مهران روشن ری شهری به عنوان مشاور ریاست بیمارستان کیش 1402/07/05
انتصاب آقای عباس نجاتی به عنوان مشاور ریاست بیمارستان کیش در امور بین بخشی 1402/07/05
قدردانی و تشكر از پرسنل اورژانس و فوریت ها 1402/06/28
دیدار رئیس بیمارستان با امام جمعه محترم کیش 1402/06/25
نشست صمیمانه رئیس بیمارستان كیش با پزشكان محترم بیمارستان 1402/06/15
برگزاری اولین جلسه رئیس بیمارستان کیش با رئیس مرکز بهداشت کیش 1402/06/12
انتصاب مدیر پرستاری جدید بیمارستان كیش 1402/06/07
انتصاب سرپرست جدید بیمارستان كیش 1402/06/04