راه اندازی سالن تزريقات ، سرم درماني و خدمات پزشکی به مبتلایان به آنفلوانزا

  • 1401/08/01
  • 11:49:41
  • 370

به گزارش روابط عمومي بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي كيش، دکتر کامران فردوسی در گفتگوی خبری سیما گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا نیز باید به مانند پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت شود.

وی افزود: با توجه به پیش بینی‌ها مبنی بر اوج گیری آنفلوانزا در این ایام، ۵۰ هزار نوبت واکسن آنفلوانزا برای تزریق به ساکنان جزیره کیش سفارش داده شده است و مرحله به مرحله وارد جزیره کیش می‌شوند.

دکتر فردوسی با اشاره به اینکه ایمنی بخشی ناشی از تزریق واکسن در حدود یک ماه زمانبر است، افزود: تا پایان آبان امکان تزریق واکسن آنفلوانزا برای متقاضیان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مردم به نوعی از واکسن گریزان هستند، گفت: آمار تزریق واکسن آنفلوانزا پایین است و لازم است افراد و گروه‌های حساس نسبت به تزریق این واکسن اقدام کنند.

رئیس بیمارستان کیش در خصوص خدمات دهی به بیماران آنفلوانزا نیز گفت: هر شب ۵ پزشک شامل دو متخصص اورژانس و سه پزشک برای خدمات درمانی به مراجعه کنندگان به خصوص مبتلایان به آنفلوانزا در بیمارستان شیفت هستند.

دکتر فردوسی با بیان اینکه سیستم اورژانس و تریاژ نیز از یکدیگر جداسازی شده است، تصریح کرد: سالن  تزريقات و سرم درماني نیز در بیمارستان دایر شده است.

رئیس بیمارستان کیش گفت: آمار مراجعه کنندگان ناشی از ابتلا به آنفلوانزا افزایشی شده است و لازم است ساکنان دستورالعمل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس آنفلوانزا بیشتر از گذشته رعایت کنند.

دکتر فردوسی افزود: دست ندادن، شستشوی مرتب دست ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی از راهکار‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی است.

وی در خصوص بیماران ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نیز گفت: هم اکنون سه بیمار ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری و تحت درمان هستند.

بيناران بستري مشكوك به كوويد با توجه به منفشي ست PCR ترخيص شدند.

دکتر فردوسی گفت: مردم نسبت به دریافت خدمات درمانی نگران نباشند و تمهیدات لازم برای خدمات دهی به بیماران و مراجعه کنندگان به بیمارستان کیش اندیشیده شده است.

آخرین خبرهای بیمارستان

اهدا گل و عرض خداقوت از طرف وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی 1401/11/11
جزیره کیش میزبان سه روزه مدیران پرستاری کشور 1401/11/09
بازدید دکتر زارعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از بیمارستان کیش 1401/11/08
ورود هلیوم مایع به  MRI بیمارستان كیش 1401/11/01
تحول اساسی با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز در دستور کار بیمارستان کیش  1401/10/28
ترخیص ستاره اسبق تیم فوتبال پرسپولیس 1401/10/26
تشكیل اولین جلسه كمیته نوروزی بیمارستان كیش 1401/10/25
اهدا گل ، شیرین و هدیه به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن 1401/10/23
فعال سازی بخش پرسش و پاسخ پزشكی 1401/10/21
برگزاری اولین کلاس آموزش مداوم برای اولین بار در بیمارستان کیش 1401/10/15